1/30/2012

61.Działania NowinArt/ warsztaty Bolesławiec/zima/2012
kilka fotografii ze spacerów/warsztatowych w Bolesławcu.

Ostatni weekend w MDK Bolesławiec. Warsztaty fotograficzne członków NowinArt z młodymi zdolnymi dzieciakami. W zasadzie pierwszy raz prowadziłem takie zajęcia . Było rewelacyjnie, kilka stopni na minusie, grupka zapalonych dzieciaków. Kilka tematów do zrealizowania. Dwie przerwy na ciepłą herbatę. Młodzieżowe domy kultury w małych miasteczkach mają nie powtarzalny klimat. Przez chwile poczułem się jak bym wrócił  do podstawówki. Małe krzesełka, rozsypane kredki, zielone miłe w dotyku dywany. Na ścianach malowidła,  rysunki, mozaiki. Pięknie. Cała sobota zleciała w miłej atmosferze. Na koniec dnia mieliśmy wspólną wystawę oraz pokaz slajdów z Tomkiem Deko i Bartoszem Kozakiem.
Wisienką na torcie był jednak pokaz zdjęć wykonanych przez wszystkie dzieciaki. Byłem zaskoczony. Naprawdę dużo dobrych ujęć. Wrażliwe , zabawne , emocjonalne, osobiste fotografie .
Mam nadzieje , że kiedyś tam jeszcze wrócimy z następnymi działaniami.

p.s. Bober i Karolina dzięki za zaproszenie . Tak trzymać macie świetny kontakt z dzieciakami !

Poniżej fotografie wykonane przez moją grupę:  Monika, Mateusz, Bartek, Damian, Kacer
i kilka tematów które przerabialiśmy nawzajem ( kolor, sytuacja z Bazaru, Autoportret, Bolesławiec krajobraz inaczej, portret nawzajem, żart, osiedle jedno ujęcie.Fotografie powstały podczas warsztatów. (jest ich dużo więcej wybrałem po 3 zdjęcia każdego )
Od góry : Monika, Mateusz, Bartek, Damian , Kacper

tyle !

3 komentarze:

  1. To jest bardzo mocne uderzenie! Rewelacja Orzeł! Zapraszam na herbatkę do siebie jak będziesz miał czas! Odezwij się! Pozdro!

    OdpowiedzUsuń
  2. dobra robota. Leć do nieba, Orzeł - przynieś nam kawałek chleba!
    pozdro Bober

    OdpowiedzUsuń